Op vrijdag 9 oktober 2026 zijn vier inspecteurs van de Directie Toezicht en Handhaving (DT&H) beëdigd als Buitengewoon Agent van Politie (BAVPOL). Daarmee telt de directie nu 25 BAVPOL'ers.
Eerder dit jaar rondden een groep inspecteurs hun opleiding met succes af. Daarin leerden zij onder meer over het strafrecht, over professioneel optreden en over het opmaken van een proces-verbaal. Welke bevoegdheden zij precies krijgen, staat in hun aanwijzing en akte. Zo mogen zij bijvoorbeeld iemand staande houden om zijn identiteit vast te stellen.
Doordat meer inspecteurs deze bevoegdheden hebben, kan DT&H vaker en sneller zelf ingrijpen. Dat maakt het dagelijkse toezicht en handhaving sterker.
De beëdiging past bij de verdere professionalisering van DT&H, die blijft investeren in de ontwikkeling van haar medewerkers. Zo werkt de directie aan een veilig, ordelijk en leefbaar Bonaire.





