Directie Ruimte en Ontwikkeling haalt input op voor actualisatie bouwregels

02 oktober 2026

R&O werkt aan een actualisatie van deze regels en wilde horen welke vragen en knelpunten professionals in de praktijk tegenkomen.

De directie Ruimte en Ontwikkeling (R&O) heeft op donderdag 1 oktober een bijeenkomst gehouden met architecten, bouwtekenaars en andere professionals over de bouwregels op Bonaire. R&O werkt aan een actualisatie van deze regels en wilde horen welke vragen en knelpunten professionals in de praktijk tegenkomen.

Tijdens een eerdere informatiesessie gaven deelnemers aan behoefte te hebben aan meer duidelijkheid over de bouwregels. Daarom organiseerde R&O een aparte bijeenkomst over dit onderwerp. Deelnemers konden vragen stellen, voorbeelden uit hun werk bespreken en aangeven welke regels volgens hen verduidelijking of aanpassing nodig hebben.

R&O neemt de opgehaalde vragen en aandachtspunten mee bij de verdere actualisatie van de bouwregels. Ook bekijkt de directie hoe zij informatie over bouwen en vergunningen duidelijker kan aanbieden. R&O blijft hierover in gesprek met professionals uit het werkveld.

Actueel nieuws direct in je mailbox

Geef uw e-mailadres door en ontvang elke week onze nieuwsbrief. U kunt zich op ieder moment weer uitschrijven.